ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ- ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ 30-30

Δεν άντεξαν οι νεαροί αθλητές του Κερκυραϊκού την πίεση των γηπεδούχων με αποτέλεσμα οι βαθμοί να μοιραστούν ισάξια λόγω του τελικού 30-30 της ισοπαλίας
Ο ι Κερκυραίοι ξεκίνησαν δυναμικά και προηγήθηκαν στο 10 λεπτό με 7-3 και στο ημίχρονο 15-14. Στο β ημίχρονο είχαν το πρώτο λόγο όμως στο 45 έχασαν με κόκκινη κάρτα τον Μπίζγκα για επικίνδυνο παιγνίδι , χωρίς να κρατηθεί το δελτίο του .
Η ισοπαλία δεν έχει αξία βαθμολογική αφού ο Κερκυραϊκός πρέπει να επικρατήσει με οποιοδήποτε σκορ της Άρτας στον εντός έδρας αγώνα έτσι ώστε να ακολουθήσει στα playoff την πρωτοπόρο ομάδα του Φέρωνα Βέροιας
Ο προπονητής Τριβυζάς Γιάννης χρησιμοποίησε όλους τους αθλητές και δήλωσε ιδιαίτερα ευχαριστημένος από τους νεαρούς Κούρκουλο, Σκορδίλη και τους αδελφούς Γκιόκα, που πετυχημένα συμμετέχουν κοντά στους πιο έμπειρους Τσιλιμπάρη Ν, Μπάμπουρα Θ, Κουρτέση Θ, Καλούδη Κ Περούλη Α και Μεσημέρη Σπ. συγκροτούν ένα ελπιδοφόρο σύνολο.
Πεντάλεπτα 1-3, 3-7, 7-8, 10-10, 11-12, 14-15 [ημ], 17-16, 20-22, 25-25, 27-27, 28-28, 30-30 Δίλεπτα 6-4. Πέναλτι 2/3 και 3/4.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Ταρές , Πούλιος , Λ.Μελλίδης, Κωνσταντινίδης 5, Κέμπας 2, Λάτσος, Γιούπας, Δ.Μελλίδης, Γκουντούλας κ 2, Αϊβανούλης 4, Ηργης , Μπουζόπουλος, Τζιφονώντας 9, Ριζόπουλος 7
ΚΕΡΚΥΡΑΙΚΟΣ:[Τριβυζάς Γιάννης] Κουρτέσης 9, Κούρκουλος 4, Τσιλιμπάρης, Μπίζγκα 8, Σκορδίλης , Π.Γκιόκας , Καλούδης 1, Γ.Γκιόκας, Μεσημέρης, Περούλης , Μπάμπουρας 8.
Διαιτήτευσαν Μαυρίδης-Λάσκαρης
1. Φέρωνας Βέροιας β 12 αγ 6 135-66
2. Κερκυραϊκός ΓΣ β 8 αγ 7 132-135
3. Άρτα Χαντμπολ β 6 αγ 6 96-97
4. Καστοριά β 5 αγ 7 130-139
5. Αναγέννηση Άρτας β -6 αγ 6 0-60
Υπολείπονται δυο αγωνιστικές όπου ο πρωτοπόρος Φέρωνας υποδέχεται την Καστοριά και η Άρτα Χαντμπολ θα πάρει τους δυο βαθμούς από την συμπολίτισσά της Αναγέννηση και στην τελευταία αγωνιστική ο Κερκυραϊκός υποδέχεται την Άρτα Χάντμπολ , όντας και οι δυο στους 8 βαθμούς ο νικητής θα ακολυθήσει τον Φέρωνα στα playoff. Η ισοπαλία με σκορ πάνω από το 19-19 του α γύρου θα είναι υπερ της Άρτας.